Program


Horváth Attila: Trip_tan

Horváth Attila: Trip_tan

színházterem
jegyár egységesen: 3800 Ft
támogatói jegy: 8000 Ft
időtartam: 45 perc
korosztály: 12+

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: október 16. szerda, 19:00

Féloldali. Lüktető. Nyomó. Feszítő. Hasogató. Tompa. Szorító. Szúró. A migrén személyes élmény számomra, amely hosszú évek óta jelen van az életemben. A performansz egy személyes utazás, amely kivonata azoknak a napoknak, amikor a fizikai és pszichés tünetek átveszik az uralmat az életem felett. Az egyre fokozódó fájdalomból és az ezt létrehozó deperszonalizációs folyamatokból építkezik. A “megváltást” a specifikus gyógyszerek, azaz a triptánok hozzák el, ám ezeknek is lesznek utóhatásai. Az alkotói folyamat során a fájdalom különböző stádiumainak megélésén keresztül vizsgálom a tűrőképességem határait. A Trip_tan című előadásban egy olyan karakter személyesedik meg, aki a realitás és az illúzió határán egyensúlyozva próbálja tapasztalhatóvá tenni az érzékeléseit.

Az előadás a migrénből inspirálódó személyes utazás, egyben terápia is az előadó-koregráfusa számára. Az előadás kiemelt célja, hogy a nézők számára a mozdulatokon, illetve az előadás további elemén, a zenén, fényen, vetítésen keresztül minél inkább sikerüljön a nézőket absztrakt módon belehelyezni a migrénes állapotba, átadni azokat az érzeteket, amin annak elszenvedője keresztülmegy.

Horváth Acca szabadúszó táncművész, tánctanár, jógaoktató. A Magyar Táncművészeti Egyetem moderntánc szakirányán szerzett diplomát 2018-ban, majd 2023-ban a táncpedagógus mesterképzésen. Jelenleg a tánctörténet szakirány mesterszakos hallgatója. 2016-ban 2 hónap szakmai gyakorlatot töltött Németországban, a Theather Ulm Társulatnál.

Első darabját 2022-ben “A kimondhatatlan jókedv játéka” címmel mutatta be a MU Színházban. Második darabját 2023-ban “Sweet (dis)Harmony” címmel mutatta be a Bethlen téri Színházban. Az előadás az IKF (Ifjú Koreográfusok Fóruma) Program keretében valósult meg a Közép-Európa Táncszínház közreműködésével. 2024-ben „Trip_tan” című szólóját adta elő az Under500 Fesztiválon. Az „Egyenlően állunk” című performatív divatbemutató koreográfusa, amely a Nyolcésfélben valósult meg.

Alkotó/előadó: Horváth Attila, zene: Porteleki Áron, videó: Páll Tamás, fény: Rovó Virág, jelmez: Aczél Sára Luca, díszlet: Fügedi Balázs

Ajánlatunk


Karácsony este a szülők díszítik a szalonban felállított hatalmas fát. A testvérek, Marika és Frici civakodása még a fa körül sem szűnik meg. Sorra érkeznek a meghívott gyerekek, barátságok kötődnek, a fiúk borsot törnek a kis lányok orra alá. Megkezdődik az ajándékok átadása..

A londoni premier évében, 1983-ban elnyerte a legjobb új musicalnek járó Laurence Olivier-díjat. Ezzel vette kezdetét a darab 24 évig tartó töretlen sikere: a Vértestvérek a West End történetének harmadik leghosszabb ideig futó musicalje.

Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók, összeesküvők és megalkuvók. De mindegyikükben ott él a remény a szellem és lélek felemelkedésében.

Ajánló


Az előadás középpontjában két fiú története áll, egyikük szegénységben él, míg a másik a trón várományosa. Amikor sorsuk egy véletlen…

7 éves kortól // kb. 110 perc egy szünettel. A zölden tündöklő Smaragdvárosban él és uralkodik Óz, a nagy varázsló.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!